Setkání u Mozaiky zvířat v ZOO Jihlava: 22. 8. 2018

Výstava Mozaika zvířat v ZOO Jihlava: 1. 5. - 13. 9. 2018

MOZAIKA ZVÍŘAT V ZOO JIHLAVA

Jak se to vše událo? Baví mne zobrazovat zvířata. A nejvíc mne baví je malovat a zkoumat ve vlastním výtvarném stylu. Jednou se mne můj finský kamarád zeptal, proč neudělám výstavu u nich v ZOO v Helsinkách? Helsinky jsou sice trochu z ruky, ale nápad se ZOO mne zaujal a zůstal v mysli.

Jednoho letního dne přišla ta správná chvíle a rozhodla jsem se napsat do ZOO Jihlava. Proč zrovna do Jihlavy? K Vysočině se pojí mé dětství, často na ní jezdím, mám jí ráda. Líbí se mi vstřícnost, nadšení a vzácná „obyčejnost“, kterou na Vysočině nacházím. A samozřejmě ráda dělám výstavy tam, kde se cítím dobře.

Představte si, vzápětí mi z Jihlavy přišla odpověď! Výsledkem naší komunikace bylo, že jsme domluvili čtyřměsíční výstavu mých obrazů na léto 2018. To ale nebylo vše! Postupně přicházely další nápady, jak výstavu pojmenovanou Mozaika zvířat zpestřit. K nápadům přispěla přátelská atmosféra jihlavské ZOO a také mí Taiji žáci, kteří jsou pro každou lumpárnu. A tak jsme naplánovali setkání v ZOO Jihlava u mých obrazů, v oděvech s vyobrazením zvířat či přímo ve zvířecích kostýmech.

Setkání proběhlo ve středu 22. 8. 2018. Během úvodní řeči jsem představila nový obraz s gepardem „Nikita s míčem“. A protože Vysočina ve mně živí i vzpomínky z dětství a navíc mí žáci osobně znají mou babičku, přišel vzácný moment, kdy nám všem babička přečetla Ezopovu bajku „O zajících a žábách“. To aby těch zvířat nebylo náhodou málo a také aby se vzpomínky na dětství propojily se současností…

Celá akce se náramně vydařila díky všem zúčastněným, kteří aktivně přispěli k nádherné atmosféře. Děkuji ZOO Jihlava za bezvadnou spolupráci a umožnění našeho setkání. Za podporu děkuji mým nejbližším, mé babičce a samozřejmě i mým skvělým žákům a přátelům. Užili jsme si to! Vlasta